2016 Makyaj Trendleri

2016 Makyaj Trendleri

Kadınların yüzyıllardır en çok kullandıkları ve ala vazgeçmedikleri süsleri elbetteki makyaj. Her yüz tipine uygun ürün seçimi ve uygulama şekli elbetteki en güzel sonuçları veriyor. Birde bu uygulamaları dönemin trendlerine uyarak yapıldı mı, hem doğru makyajı yapmış hemde modaya uymuş olacaksınız.

moda-makyaj

Hanımlar işte bu yazımızda 2016 Yılının trend makyaj teknikleri ve renkleri üzerine bilgi vereceğiz. Çünkü her dönem değişen kıyafet ve aksesuar modasına uygun makyaj modası da kendini yenilemektedir.

2016 sonbahar ve kışında kıyafet modasında göze çarpan en önemli özellik natural renkler, hayvansal kumaş ve temalar ve tabiki sadelik. Buna bağlı olarak makyaj kombinerinde de ciddi düzenleme yoluna gidilmeli.

2016’ nın sonbahar-kış kıyafetlerinde en gözde renk marsala. Marsala bordonun bir tonu. Ayrıca kahverengiler, taba ve ekru da tercihler arasında ön plana çıkıyor. Ve tabiki siyah. Kıyafetlerde öne çıkan bu renkler tamamlayıcı makyajları da beraberinde getiriyor. Marsalayı ve siyahı tamamlaması için bordo ve kırmızı rujlar tercih edilirken, Kahverengi, taba ve ekruya en natural tonlar eşlik etmekte. Bunun için dudak balmlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem doğal  görünümü sağlamış  olursunuz hemde nemlendirerek sağlıklı dudaklara sahip olabilirsiniz. Mevsim ilkbahar ve yaza döndükçe kıyafet modasında daha canlı renkler tercih edilse de bordo rujlarımızı rafa kaldırmıyoruz. Altına biraz dudak balmı kullanarak kırmızı ton elde ederek hem modaya uyuyor hem tasarruf ediyor hemde nemlendirici sürmenin verdiği sağlıkla mükemmel dudaklara kavuşuyoruz.

unlu-makyaj

2016 ’da gözlerde durum çok farklı. Sonbahar – kış kolleksiyonlarındaki leoparlar, nubuklar ve kürklü hayvansal kıyafetler gözlerin belirginleşmesine sebep oldu. 2016 kedi gözlerin senesi. Kadınlara seksi ve kendinden emin bir imaj kazandıran kedi gözler bu yıl büyük küçük herkesin tercihi olacak. Ancak sonbahar – kış dönemlerinde daha buğulu ve siyahın hakim olduğu kedi gözlerle bakarken etrafa ilkbahar ve yaza doğru bu tercihler pembelere kadar değşecek. Makyaj tekniği aynı kalırken renklerdeki bu pastelleşme özellikle renkli giyimden keyif alan kadınların çok ilgisini çekecek.

Paris moda haftasında en çok dikkat çeken yaz rengi turuncuydu. Birçok ünlü markanın tasarımlarını turuncu ürettiğini gördük. Turuncu ile uyum sağlayan gün batımı gözler olarak tabir edilen ve gün batımı sırasında oluşan sarımtırak turuncu gibi egzotik renkler de gözlerde far olarak kullanılan trend renkler arasına girecek. Sonbahar kış dönemleri mürdüm hakimiyetinde geçecek.

Kirpiklerin 80’ lere dönüş yapması bekleniyor. O dönemde öne çıkan uzun ve dolgun gösteren rimellerin tercihi yanısıra takma kirpik de kullanabilenler için bulunmaz fırsat. Hatta 60’lara kadar inip Twiggy göz makyajı bile tercih edebilirsiniz.

2016’ nın her mevsimi doğallıktan yana olması kaşlarda da kendini gösteriyor. Kalın konturlu doğal haline bırakılmış sadece taranmış olmasına özen gösterin.