İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

Eğer ince telli saçlara sahipseniz ve nasıl bakım yapacağınızı bilmiyorsanız, yazımızı sonuna kadar okuyup sizler için hazırladığımız ince telli saçlar için bakım önerileri ile tüm sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. İnceli telli saçlar, cansız görünmeye, kırılmaya ve yıpranmaya çok yatkın bir saç türüdür. Bu nedenle saç bakımı yaparken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Saçları daha da fazla yıpratacak ve güçsüzleştirecek ürünlerden uzak durmak ince telli saçlarınızı korumanız için gereklidir. Kullandığınız saç boyaları, yüksek ısıya maruz bırakacak şekilde uygulanan saç düzleştirici yöntemleri ve sıcak fön uygulamaları saç tellerinizin daha da incelmesine yol açabilir.

Bu durumda sizin yapmanız gereken şey, ince telli saçlar için uygun olan ürünleri kullanmak ve saçlarınızın yıpranmasına neden olacak uygulamalardan uzak durmak olacaktır. Ayrıca, stres, üzüntü, kaygı bozuklukları, aşırı üzüntü, hormonal değişiklikler ve yanlış beslenme programları da saçlarınızın yıpranmasına ve güçsüzleşmesine neden olmaktadır. İnce telli saçlarınızın daha dolgun ve parlak görünmesi için evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemler mevcuttur. Bu yöntemleri uygulayarak hem sağlıklı hem de güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerilerini şöyle sıralamak mümkündür:

1-)Saçlarınızı çok sık yıkamaktan vazgeçmelisiniz: Her gün saç yıkamaktan kaynaklı olarak saç derinizdeki koruyucu madde zarara uğrar ve saç deriniz hassaslaşabilir. Bu nedenle saçlarınız zayıflar ve güçsüzleşir. Bu durumda bazı vitamin takviyesi yağlar kullanarak saçlarınızın daha canlı durmasını sağlayabilirsiniz. Ancak kullanılacak bu ürünleri kontrolü ve aşıraya kaçmadan kullanmanız gerekir.

2-)Saçlarınızı Boyamayın: Saç boyası ince telli saçların daha çabuk zayıflamasına ve yıpranmasına neden olduğu için saç boyalarından uzak durmalısınız. Özellikle de saç açıcı ürünleri(oryal vb.) asla kullanmamalısınız.

3-)Saç Bakım Ürünlerinin Doğru Seçimi: Kullanacağınız saç bakım ürünlerini saç tipinize uygun seçmelisiniz. Piyasa da bulunan birçok marka ince telli saçlar için saç bakım ürünlerini tüketiciye sunmuştur. Bunlardan en uygun olanlarını kullanmanız gerekir. Ayrıca merdiven altı diye tabir ettiğimiz ürünlerden de kesinlikle uzak durmalısınız. Aldığınız saç bakım ürünlerinin içeriğini inceleyip bandrollu olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Eğer kimyasal maddelerin bulunduğu ürünleri kullanmak istemiyorsanız, evinizdeki malzemeleri kullanarak bakım ürünleri yapabilirsiniz.

İşte size birkaç ipucu;

1-) Güçlendirici saç bakım kürü: İnce telli saçlarınızın daha güçlü görünmesini istiyorsanız, 1 yemek kaşığı madem yağını ılıtıp bir yemek kaşığı avokado suyu ile karıştırıp bu karışımı saçlarınız sürüp yarım saat bekletmeniz yeterli. Daha sonra saçlarınızı şampuanla yıkayıp kurutabilirsiniz.

2-) Cansız Saçlar İçin Saç Bakım Kürü: Eğer cansız saçlarınız varsa ve saçlarınızın daha canlı görünmesini istiyorsanız; 1 su bardağı fındığı ezerek dövünüz ve yarım çay bardağı zeytinyağı ile birlikte 1 tatlı kaşığı toz mayayı ekleyerek karıştırınız. Hazırladığınız bu karışımı biraz soğuduktan sonra saçlarına masaj yapar gibi uygulayarak saçlarınızı boneneyle kapatıp yaklaşık 1 saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayınız. Saçlarınız daha canlı görünecektir. Ayrıca saçlarınızın daha güzel ve parlak görünmesini istiyorsanız, saçlarınızı yıkadıktan sonra son olarak durulama suyuna elma sirkesi ilave ederseniz saçlarınızın doğal parlaklığına kavuştuğunu göreceksiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri Resimleri