Pastel Renk Kombin Modelleri

Pastel Renk Kombin Modelleri

Pastel-Renk-Kombin-Modelleri
Her yaşa, her stile ve her kombine uyum sağlayan yegane renk tonu olan pastel renkler ünlü markaların koleksiyonlarında podyumlara, podyumlardan ünlülere, ünlülerden ise moda takipçilerine doğru etkisini sürdürüyor. Birçok  renkle uyum sağlaması ve her mevsimde kullanılabilmesi bu renklerin bağımlısı olmak için yeter de artar bile. Özellikle sokak modasında rastlamaya alıştığımız bu tapılası pastel tonlar romantik kombinler yaratmak için birebir. Soft ve minimal şıklığı yakalamak isteyenler için harika alternatifler bulunduran pastel renk tonları içerisinde uçuk sarı, mint yeşili, bebe mavisi, toz pembe, yumuşak turuncu, soft mor gibi renkler yer alıyor. Bu yumuşak ve soft  renklerin birbirleriyle uyumu ise muhteşem görünüyor. Mint yeşili ve toz pembenin karşı koyulmaz birlikteliği, bebe mavisiyle uçuk sarının hayran bırakan uyumu bu trendi derhal uygulamak için yeterli sebepler. Peki pastel tonlarında kombinler yaratmak için hangi renkleri birbiriyle kullanmalı? İşte birkaç püf noktasıyla harika pastel trendi..

Zıtlıklardan doğan uyuma güveniyorsanız pembe ve mavinin birlikteliği ile oluşturulmuş kombinleri mutlaka denemelisiniz. Birbirinden soft bu iki renk bir kombinde bir araya geldiklerinde romantik ve hatta dramatik bir hava oluşturuyor. Bebe mavisi şifon gömleğinizi, tatlı pembe bir kloş etekle bütünleyerek bu harika havanın oluşmasına katkı yapabilirsiniz. Üstelik bu renkleri gideceğiniz her yerde kullanabilirsiniz de.

Birçok ünlü markanın koleksiyonlarında yer alan sulu boya akımı pastel trendiyle birlikte herkesi etkisi altına almayı başarıyor. Günbatımının etkileyiciliğini taşıyan turuncu ve gösterişli morun birleşiminden doğan uyum ise görülmeye değer. Pastel tonlarındaki turuncu crop top ile muhteşem mor midi eteğinizle oluşturacağınız kombinle hollywood filmlerinden fırlamışçasına cazibeli görünebilirsiniz.

Geniş seçeneklere sahip olan pastel tonlarda yeşil ve sarının muhteşem uyumunu es geçmemeli. Mint yeşili pantolonunuzu bütünleyeceğiniz uçuk sarı ipek bluzunuzla soft ama enerjik bir görünüm yaratabilirsiniz.

Devam eden sezonlarda da popülerliğini koruyacak olan pastel tonlar hem kış hem de bahar aylarında da harikalar yaratmaya devam ediyor. Bu muhteşem renkleri daha verimli kullanmak için aynı rengin farklı tonlarını tek bir kombinde kullanabilirsiniz. Bu monokrom görünümü sağlamak için açıktan koyuya ya da koyudan açığa doğru ilerleyen renk tonlarını kombinizde kullanarak modern ve şık bir stile kavuşabilirsiniz. Pastel tonların yine diğer pastel tonlarıyla uyumu yadsınamaz bir gerçek. Ancak bu soft renkler birçok farklı renk tonlarıyla da uyum yakalayabiliyor. Bu renkler arasında beyaz, krem, gri, ekru gibi renk tonları yer alıyor. Bu renklerle birlikte kullanacağınız pastel tonlarıyla spor, günlük ya da şık kombinler yaratabilirsiniz. Elbette kontrast yaratarak daha çarpıcı görünümler de elde etmeniz mümkün. Bunun için zıt renkleri birleştirmeniz yeterli. Aksesuar, çanta ve ayakkabı kullanımı da bu kombinlerde büyük önem taşıyor. Pastel tonlarıyla oldukça uyumlu görünen metalik renkleri aksesuarlarınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Farklı renkler kullanabileceğiniz gibi görünümü daha sabit tutmak ve minimal bir stile sahip olmak için tüm parçalarınızı aynı pastel renkten seçebilir ve stil sahibi görünümünüzle çevrenizdeki herkesi etk i altına alabilirsiniz. Hayatınıza renk, enerji ve biraz da minimal şıklığı katmak için gardıroplarınızı pastel tonlarla süsleyebilirsiniz.