Vücut Şekline Uygun Giyim Tüyoları

Vücut Şekline Uygun Giyim Tüyoları

Her bayanın vücut şekli farklıdır. Bu nedenle kendinize yakışan bir kıyafetin öncelikle vücut şeklinize uygun olması gerekir. Vücut tiplerine dikkat ettiğinizde armut, elma, kum saati ve dikdörtgen olarak dört farklı vücut şeklini görürsünüz. Bu anlamda armut tipi vücut şekli ülkemizde de en çok görülen vücut şekillerinin başında yer alır. Basenlerin daha geniş omuzların daha dar olduğu şekildir. Elma tipinde ise daha çok üst bedenin geniş olduğu alt bedenin daha dar olduğu vücut şekli görülür. Kum saati şeklinde bel kısmının dar omuz ve basenlerin geniş olduğu dikdörtgen şeklinde ise vücudun tamamen düz bir hat şeklinde olduğu vücut şekli görülür. Bu kadar farklı vücut şekli varken kendiniz için seçtiğiniz bayan giyim ürünlerinin de sizin uygun olması beklenemez.

Vücut şeklinize uygun giyinmeniz halinde isterseniz kilolu olun isterseniz zayıf olun her kıyafet size yakışır. Elbette kilolu bayanların daha zayıf görünmek için kullanabileceği hileler var. Ancak bunu yaparken de doğru şekilde yapmanız gerekir. Binlerce farklı kalıp ve modelin yer aldığı bayan giyim modellerinde öncelikle kalıba dikkat etmeniz gerekir. Vücut Şekline Uygun Giyim Tüyoları olarak Armut tipi bayanların daha çok basen sorunu olacağı için elbise ve etek seçimlerinde a kesim modeller kullanması gerekir. Bunun yanı sıra seçtiğiniz modellerde kiloş kesim modelleri de deneyebilirsiniz. Özellikle elbise seçerken a kesim modeller sizi daha ince gösterecektir.

Vücut Şekline Uygun Giyim Tüyoları Elma tipi vücut şekli ile armut tipine göre tersi orantılar içerir. Üst beden daha geniş olduğu için dökümlü kumaşlar ve yaka detayı öne çıkar. Eğer vücut şekliniz elma tipine uygunsa kayık yaka ya da V yaka bluzlar kullanabilir, gömlekler tercih edebilirsiniz. Genelde bu tarz kıyafetler üst bedeni gizlemek ve daha ince göstermek için idealdir. Bunun dışında üst bedeni daha ince göstermek istediğinizde kıyafetlerinizi renk kombinleri ile de düzenleyebilirsiniz. Açık renk bir pantolonla koyu renk bir bluzu kombinleyebileceğiniz bayan giyim modelleri kullanarak şık ve zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu tip bedenlerde kalem etekler de oldukça şık duran modellerden bir tanesi olacaktır.

Vücut Şekline Uygun Giyim Tüyoları Kum saati vücut şekline sahipseniz kullanacağınız modellere biraz daha dikkat etmeniz gerekir. Özellikle büyük beden kullanan bayanların asimetrik modelleri kullanması ya da a kesim elbise modelleri tercih etmesi şık bir görüntü oluşturacaktır. Hem omuzlar hem de basenler daha geniş olduğu için bu şekle sahip olan bayanlar için kıyafet seçimi daha zor hale gelebilir. Bu nedenle kıyafetlerinizi denemeden almanız hüsrana uğramanıza neden olur. Bayan giyim modellerinde en çok kullanılan pantolon ve denimlerde normal bel tercih etmeniz düşük bel modeller kullanmamanız gerekir. Bu şekle sahip olan bayanlara en çok yakışan kıyafetler ise elbiselerdir. Kullandığınız elbiseler hem pratik kombinler oluşturmanızı hem de vücudunuza tam uyan kıyafetler kullanmanızı kolay hale getirir.

Binlerce farklı kıyafet modeli olmasına rağmen vücut şekline uygun olmayan kıyafetler kullandığınızda hem mutsuz olursunuz hem de istediğiniz gibi şık bir görüntü elde edemezsiniz. Bu nedenle öncelikle kendinizi tanımanız gerekir. Bunun dışında kullanabileceğiniz modelleri önceden araştırırsanız acil durumlarda her zaman bir seçeneğiniz olur. Özel günlerde, davetlerde, iş hayatında şık görünmek için vücut şeklinizi tanımanız yeterli olacaktır. Bu sayede hangi tarz kıyafetleri kullanabileceğinizi de görmüş olursunuz. Aynı zamanda fiyat araştırması yaparak bütçenize uygun olan modelleri daha ekonomik şekilde alabilirsiniz. Gereksiz kıyafet harcamaları yerine dolabınızda her zaman size yakışan ve seveceğiniz parçalara yer vermiş olursunuz.

Vücut Şekline Uygun Giyim Tüyoları Resimleri